úvod
homepage

Komentáře

článku: 3-3-3

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé
1234
 Zobrazit komentáře: podle času

Pro pány PŽ a JJ (Chodyho nevyjímaje), (Petr Vácha, 14.02.2008 18:19) celé vlákno | reagovat
Pánové PŽ + JJ,

jsem jedním z amatérských hodnotitelů uvedených v článku a rád bych zdůraznil, že opravdu AMATÉRSKÝ. Rumové máslo jsem ve svých pokročilých 39 letech nikdy nepozřel a nepamatuji se, že bych o něm dokonce někdy někde slyšel. Kandované ovoce jsem měl nejspíš naposled ve svých raně jinošských letech na pouti na Křemešníku nad Pelhřimovem a to bude, bratru, před takovými třiceti lety (nepočítám zapečený do pečiva). Zároveň se bez mučení přiznávám, že snad dokážu poznat ovocnou příchuť v pivu, ale už ne to, jestli převažuje rozinková nebo po sušeném ovoci. Tak se do mě - laskavě - nenavážejte (v tom smyslu, že jsem R 10 "nepochopil").
Rád bych vyjádřil úctu vašemu rozhledu a znalostem (především díky vašemu článku Helles Rauchbier jsem loni 3x navštívil Bamberg a okolí ke svojí maximální spokojenosti a díky za to!), ale zvažte, jestli nezvolit přece jen poněkud civilnější a širšímu čtenářstvu bližší projev. Takhle mi upřímně řečeno trochu připomínáte co do mentorství tu samolibou figuru, co jí máme, bohužel, pořád ještě na Hradě.
K hodnocení Bernarda a R 10 - chutnaly mi obě piva a dal jsem jim tedy zhruba stejnou známku. PŽ si je nesporně vědom, že se jedná o dva různé typy piv. Takže jsem nepochopil, co že jste to nepochopil.

Pro Chodyho - zkusit R 10 rozhodně stojí za to a nemá smysl si vytvářet vůči němu a priori averzi! Na Lipana bych zašel okamžitě, ale zítra večer bych si stejně tak rád dal R 10 a pustil se k němu svoji oblíbenou desku.

Pivu zdar ale zmar G
Petr Vácha


Re: Pro pány PŽ a JJ (Chodyho nevyjímaje), (Chody, 14.02.2008 19:34) celé vlákno | reagovat
S tím se nedá nic jiného než souhlasit ...
Rochefort 10, (Jiri.j, 14.02.2008 08:34) celé vlákno | reagovat
Ještě něco málo k výrobě:
Na výrobu piva se užívají speciálně vybrané druhy obilí z Austrálie, Portugalska, Polska, Slovinska a Bavorska. V Belgii se z něj se připravují dva druhy sladů, plzeňský a mnichovský. Chmelí se také dvěma druhy, Styrian Goldings a Hallertau. Užívají se rovněž dva druhy kvasné kultury. Dále dva druhy kandysovaného cukru, tmavý se přidává přímo do varu a bílý pak do lahví při stáčení. Užití kandysovaného cukru pochází ze zemědělské tradice belgického pivovarnictví. Používá se pouze jako kvasný materiál, nikoliv jako sladidlo. Rozhodně nemá funkci náhražky sladu, jak se to často děje u spodně kvašených piv v mnohých pivovarech. Je důležitý nejen k udržení stability pěny, ale dává pivu specifické aroma, chuť a konzistenci. Tmavý kandysovaný cukr dodává pivu příchuť rumového másla. Světlý se podobně jako u šampaňského přidává do láhve, což pivu zajistí dodatečnou bouřlivou fermentaci. Vynikající jsou i další dvě piva z produkce pivovaru Rochefort 8 a Rochefort 6
1234
Vyhledávání