Komentáře
článku: První pivní pohroma – bezlepkové pivo?
Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé1 | 2 |
Zobrazit komentáře:
podle vláken
Dobrá zpráva pro příznivce bezlepkového alkoholického moku cideru. Už je k mání první český cider. Jmenuje se Mad Apple. Více o něm na http://www.madapple.cz Koupit se zatím dá jen ve Znojmě nebo na http://www.vinovin.cz/cider-mad-apple/ Chutnali jsme jej se spoustou kamarádů a všem moc chutnal.
Jaká je ta receptura na to bezlepkové pohankovo medové pivo? Nějak jsem jí v diskuzi nenašel. Přítelkyně má celiakii, tak bych jí chtěl uvařit zkušební várku.
dobra sparava chista sa dovoz bezl. piva z usa a bude stat za to
marek
marek
To zní báječně. Naše pivo skončilo ve výlece, bylo děsně hořké. Rád bych se s vámi spojil, kdyby to bylo možné, kvůli ochutnávce a pro nějaké rady, nebo nejlépe přímo pro recept! :) Můj e-mail je mé příjmení bez háčků a čárek a po zavináči následuje imc.cas.cz - snad jsem si tímto žádný spam nevykoledoval... :)
No jo ale ta cena... :-( Navíc soudíme, že kvasničák je prostě kvasničák.
Děkuju všem za reakce, dlouho jsem se tu neukázal. O ostravském pivovaru jsem věděl krátce po tom, co jsme vařili pivo. Když jsem přišel v horký červnový den k výčepu, loupnul jsem ho do sebe hned a chutnalo mi, ale kdykoli později mi z PETky už nechutnalo. Nabízejí tam normálně 5 litrové soudky, možná by to bylo lepší, třeba pivo utrpělo cestou z Ostravy do Prahy. Každopádně mělo takovej divnej ocas a říkali jsme mu bláto, to podle barvy. Po hříchu jsme ho všechno nevypili, půlitr vyšel na 45 Kč, takže se blíží ceně bezlepkového lahváče.
Nechal jsem se s kamáradem inspirovat vašim varenim a uvarili jsme bezlepkove pohanko medove pivo.Povedla se nam uvarit tak 15cka.Je to docela sila,Bratr musi drzet bezlepkovou dietu a pivo si pochvaloval.Zdravim vsechny pivare
vim že bezlepkové pivo se dá sehnat v 0,33l skle i u nás (sám ho kupuju přítelkyni). fakt chutný, jako ležák, a dokonce v bio kvalitě z klasického ječného sladu (při výrobě je odstraněn lepek). dá se sehnat za 35Kč na e-shopu www.biorganic.cz
Ahoj,
v klasickém slušně dělaném Cider(u) je jablečný mošt kvasený pivními (či hodně podobnými) kvasinkami. Výborně (a výborný) se dá vyrobit i z koncentrátů - kupř. Sherwood Ale - premium Orchard Cider a pod. Potom je tam i ta voda. Jako alternativu k pivu, rozhodně doporučuji (zrovna jeden piju). Ž.
v klasickém slušně dělaném Cider(u) je jablečný mošt kvasený pivními (či hodně podobnými) kvasinkami. Výborně (a výborný) se dá vyrobit i z koncentrátů - kupř. Sherwood Ale - premium Orchard Cider a pod. Potom je tam i ta voda. Jako alternativu k pivu, rozhodně doporučuji (zrovna jeden piju). Ž.
Zámecký minipivovar v Ostravě-Zábřehu uvařil 9° pohankové pivo, viz: http://www.blesk.cz/clanek/92890/tohle-pivo-je-pohankove.html
dá se to pivo pít. Doba ležení jestli počítám je přes tři týdny, a to je ideální doba na pití. Při lehké kontaminaci se může stát, že od pátého týdne pivo začíná lehce kysnout.
Chlapi, nepřijde mi úplně košer diskutovat tu mimo téma. Jako autor tohoto hrůzného článku snad mám právo trochu se zlobit.
http://www.vinarskepotreby.cz/index.php?page=shop.browse&category_id=3&option=com_virtuemart&Itemid=1
a viete poradiť na mladinku ? pri teplotnej zatazi 5-85 stC..
Ono nejde ani tak o teplotu, jako o to, aby se cerpadlo neucpavalo. 8-))
Zkusil bych čerpadlo z pračky,když se vyváří a nic se mu nestane tak přežije i pivo. :-)
Da se poridit rmutove cerpadlo z nerezu. Prodavaji vinarske potreby. Ovsem za pomerne vysokou cenu. Ted cekam na cerpadlo s bronzovym telem i obeznym kolem a nerezovou hrideli. Nasavaci prumer to ma 3/4 palce, tak to snad bude stacit. Stoji kolem 900,-. Taktez ve vinarskych potrebach. Paklize to nevyjde, zapatram po kalovych cerpadlech, ktere se pouzivaji na plachetnicich k cerpani vody ze dna. Posledne jsem jedno opravoval - telo teflonove, obezne kolo z tuzsiho neoprenu. Prumer nasavaciho otvoru 25,4mm. To by mohlo byt i zdravotne nezavadne 8-))
Znamená, že bylo horší a nemyslíte, že by se dalo vylepšit? Pokud by bylo proso sladované, něco medu k tomu... Recepty na bezlepková piva většinou obsahují kukuřičný nebo rýžový slad, ale to je asi jako s tím medem, rýže ani kukuřice se, pokud vím, neklíčí atd. Dají se nějak odhadnout problémy se scezováním u sladovaného prosa?
Z prosa jsem pivo vařil (38 % nesladovaného prosa, zbytek ječný slad) a bylo vcelku pitelné. V africe se vařilo "pivo" pouze z prosa. Uvařit pivo pouze z pšeničného sladu teoreticky jde, ale scezovat bych to nechtěl. U weizenbierů pivovary používají 50-70 % pšeničného sladu. Belgické witbiery okolo 50 % nesladované pšenice.
připojuji se. zkoušel jsem oběhová čerpadla na teplou vodu a ucpávala se.
1 | 2 |
Vyhledávání