úvod
homepage

Komentáře

článku: Nefiltrované pivo není žádný kvasničák, ale kurňa kdo jej vaří?

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé
 Zobrazit komentáře: podle času

rozdíl, (Lázna Jaroslav, 14.07.2015 14:56) celé vlákno | reagovat
Jaký je rozdíl mezi kvasnicovým pivem a pivem nefiltrovaným.
Zmatení jazyků, (Martin Jarošek, 08.11.2010 05:30) celé vlákno | reagovat
Jak již jsem na těchto (i jiných) stránkách několikrát žehral, zrušení povinného uvádění stupňovitosti piva na etiketách (Ballingova metoda, Plato) nic moc dobrého nepřineslo. Pijeme výčepní osmičky a reálná stupňovitost má faktický význam jen snad pro rozlišení daňové skupiny. O pivech nefiltrovaných či nepasterizovaných není často informován ani personál restaurací. Včera jsem se například nemohl rozumně domluvit se servírkou, když jsem požadoval mok nefiltrovaný inzerovaný jako "kvasničák". Přitom jsme oba hovořili plynnou češtinou.
Re: Zmatení jazyků, (Lubos, 08.11.2010 12:26) celé vlákno | reagovat
Někdy je to chyba pivovarů, byl jsem svědkem jak zákazník reklamoval nefiltrovaného Rychtáře s tím, že je pivo zakalené a hospodský reklamaci chtěl uznat. Po mém vysvělení mě bylo hospodským sděleno, že mu to obchoďák neřekl. Pro jistotu jsem se zeptal, jak bečky s pivem skladuje ( bylo léto a cca 30st. ve stínu). Samozřejmě je měl venku na dvoře v tom teple a jeho odpověď: skladuju tam Starobrno a tomu se nic nestane,tak proč by se mělo něco stát tomuhle. Pro úplnost dodávám, že Rychtáře měl na zkoušku, zda se to mezi hosty ujme. V vzhledem k tomu, že ho tam už nemá, tak se ani nedivím proč.
Re: Zmatení jazyků, (Roman Holoubek, 08.11.2010 14:27) celé vlákno | reagovat
Ano Martine, zcela v tomto s Tebou souhlasím. S první, druhou i s dalšími větami.
kvasnicové vs, nefiltrované, (tomino, 06.11.2010 09:11) celé vlákno | reagovat
Jo,tohle chybné označování "zaměňování"(často již přímo od zdroje)nefiltrovaného piva za kvasnicové mě taky štve :(
chyby na sudových etiketách, (hroch, 04.11.2010 23:48) celé vlákno | reagovat
Takové chyby na etiketách jsou u "speciálů" = občasných piv naproto standartem. Takové Svijany svého kvasničáka prodávali snad pět let s podobnou etiketou. Jediná informace, která tam přibyla postupně byl obsah alkoholu, a ten nám povážlivě roste. Při ochutnávkách různých zajímavostí ale i relativně normálních výrobků pivovarů se s tím nedostatečném značením setkávám velmi často. U těch piv, které dělají pro pivovar procentuelně výroby pod pět procent, jsou ty etikety vždy na vážkách- jen tak dvacet procent v pohodě, čtyřicet procent má přelepku lahvovou etiketou (tam nesedí objem balení), dvacet procent nějakou etiketu dopsanou a dvacet procent jen psaný nápis viz Weizen u Primátora točeného do Svijansky označených sudů s nesvijanským narážením bajonet cca do 8/2010. Je to bordel.
Vyhledávání