úvod
homepage

Komentáře

článku: Hospoda z druhé strany výčepu I. – Evidence piva

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé
 Zobrazit všechny komentáře: podle vláken, podle času

Další možné plusy evidence, (Roman Holoubek, 22.01.2009 11:33) celé vlákno | reagovat
Číšníci se střídají ve službách. V běžné restauraci mají u KEGů osobní váhu a zváží si na konci směny kolik vytočil piva, tak aby při odevzdávání tržby odevzdal část za své prodané pivo. Druhý číšník pokračuje v rozčepovaném sudu a ví kolik tam má piva (dle váhy).
Přesnější by to bylo právě instalací průtokových měřičů.

Nicméně v některých restauracích se setkávám se dvěma rozčepovanými sudy. Každý číšník má svůj. Jinými slovy - sud rozčepovaný z pondělka je dočepován ve středu. Pokud navíc ženou pivo vzduchem - moc to na kvalitě takového piva nepřidá.
Re: Další možné plusy evidence, (Pivni_technik, 23.01.2009 08:27) celé vlákno | reagovat
Díky za doplnění a zajímavou zkušenost. Dva rozčepované sudy opravdu nejsou ideální. Myslím, že investice do (alespoň) základní průtokové evidence se dlouhodobě vyplatí.
Re: Další možné plusy evidence, (Milan WELSER, 07.04.2009 00:20) celé vlákno | reagovat
Tento systém, kdy každý číšník (každá směna) má svůj sud (svoje sudy) je poměrně častý. Je to dáno tím, že se u nás poměrně často krade a tím pádem se nikomu nevěří. Je to velmi špatný systém, ale zdá se, že s tím nikdo nechce hnout. Já jako čistič trubek se snažím dělat osvětu, ale je to boj s větrnými mlýny. V dnešní době je problém sehnat do hospody spolehlivý personál. Takže se to řeší na úkor kvality piva.... Zoufám...
Vyhledávání