úvod
homepage

Komentáře

článku: Pivní experimenty a jejich slepé uličky

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé
 Zobrazit komentáře: podle času

to weetek od potrefené husi, (marek pietoň, 10.12.2011 23:57) celé vlákno | reagovat
milý weeteku :)
pro formu přidám pár řádků i z mé strany:

Ad.1) z Prahy do Ostravy je stejně daleko jako naopak a mám docela dobrý přehled o dění v pivovarch matky měst i mnohem dál. tolik ke geografii a matematice.

Ad.2) ano, malá pivní revoluce se změnila ve velkou, což dokladuje i nejnovější počin Staropramene, který ohlásil velkovýrobu pomerančového piva . co si budeme nalhávat - upřímně ruku na srdce: čekal by jsi právě tohle, tak ještě před dvěma lety?

Ad.3) opravdu spokojený budu, až se dozvím, že ve Skotsku psali o dalším počinu tvých oblíbených Brew Dog jako o pitomině roku - což bude vypovídat i za slova, která tady nepíšu - ale nemyslím, že by reagovali tak zaprděně, jako bývá tradičním zvykem v naší kotlině. už jsem si tak nějak zvykl ...

.... jen si vždycky říkám, kde se bere to množství břitce ironických kritiků a povolaných odborníků - na všechno.

Slunce v duši přeje mp

Re: to weetek od potrefené husi, (Weetek, 11.12.2011 14:33) celé vlákno | reagovat
Milý Marku,

dovol mi také reakci.

Ad 1 a 2: Z Prahy do Ostravy je jistě stejně daleko jako naopak, jen ta frekvence cest Pražáků po této trase je logicky úplně jiná než Ostraváků k nám. To neber jako nějaké pražácké povyšování se, ostatně s tématem to ani okrajově nesouvisí, netuším vlastně, proč jsi právě toto vytáhnul mimo kontext na prvním místě. Podobně mimo mísu je tvůj druhý bod, pomerančová novinka Staropramene nemá žádnou souvislost s vaším vychloubáním se ovocnými pivy v době, kdy je vaří každý druhý minipivovar.

Ad 3: Ve Skotsku těžko budou psát o pitomině roku, když Brew Dog vyrábí piva stejně šílená, jako zajímavá a netradiční. Ostatně i v naší kotlině se vaří taková. Ale nasypat do obyčejného piva trochu inertního drahého kovu, který by stejně tak mohl být okolo hrdla láhve nebo na etiketě, protože chuť piva uvnitř neovlivní ani za mák, to skutečně není žádná třeskutá inovace.

Divit se množství břitce ironických kritiků v zemi Havlíčka, Gellnera a Josefa Švejka je projevem úsměvné naivity. Mě zase nikdy nepřestane udivovat, kolik lidí, kteří mě v životě osobně nepotkali, mi v internetové diskusi bez rozpaků tyká.
Nezbývá, než souhlasit, (Jiri.j, 05.12.2011 17:29) celé vlákno | reagovat
Když už jsem v článku jmenován, tak alespoň zareaguji souhlasem s jeho obsahem. Vystihuje de facto i můj názor.
proti gustu....., (Martin Jarošek, 05.12.2011 11:07) celé vlákno | reagovat
Poté, co jsem okusil pivní paskvily typu toddy, tuak, tumba, roxy či čibuku mne již ztěží dokáže něco šokovat.Různě ochucená piva rád ochutnám, vždy se však spolehlivě vrátím ke svému ležáku či ale.Asi v roce 1979 mne napadlo co by se stalo, kdyby se zkřížilo prase se švestkou. I tento projekt již byl částečně realizován, proto tvrdím, že nic není nemožné. Jak říkají s oblibou ostravsko-karvinští horníci: "Proti gustu žádný deputát!"
částečný souhlas, (hroch, 05.12.2011 07:42) celé vlákno | reagovat
S pitominou roku, respektive zbytečností lze naplno souhlasit. Já bych viděl ještě jeden a to podle mě nejhlavnější důvod proč to "zákazníci" v tomto období budou kupovat. V dnešní době, kdy si po celý rok kupujeme co potřebujeme, tím pádem nám nic důležitého a potřebného nechybí, ale zároveň nás média masírují, že je nutné na vánoce rozdat mraky dárků, se k narozeninám, vánocům, na Valentýna , nakupuje mnoho nesmyslů, pitomin a taky mnoho rádoby hodnotných, snobských a pod. dárků. To je důvod proč se někomu kdo celý rok pije krabicový víno, kupuje na vánoce dvě deci slámového vína, někomu kdo si s radostí dá tuzemáka, se koupí dvanáctiletá whisky, někomu kdo pije braníka holt je potřeba koupit Fausta aby měl zlaté hovno.
Vyhledávání