úvod
homepage

Komentáře

článku: Na skok v pivním pekle

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé
 Zobrazit všechny komentáře: podle vláken, podle času

Jsou ještě pekelnější pekla, (Martin Jarošek, 17.07.2011 11:03) celé vlákno | reagovat
Nemohu si pomoci, ale ve Lvově jsem si pár slušných značek našel. Jednak tam byl minipivovar Kumpel, pak jakási lokální značka Stare Misto(?)a nejvíce mi chutnala pšenice "Černigivske Bile". Samotný lvovský pivovar je sice krásný (1715), ale pivo nic moc. Opěvovaný Porter je slušný, ale 20°se mi zdá již dosti silná. Nicméně bych pivním masochistům a milovníkům pekel doporučil návštěvu některé jihoamerické nebo africké země. Tam jestli najdete pivo s pachutí, můžete hovořit o štěstí. Jinak piva z běžné distribuce chutnají jako lehce nahořklá voda.
O argentinské značce Quilmes dokonce jedna cestovní příručka píše, že "vám způsobí noci bez spánku, případně živé noční můry..."
Re: Jsou ještě pekelnější pekla, (zdenek.reska, 17.07.2011 13:39) celé vlákno | reagovat
Jen k té "jakési lokální značce": Je to restaurační pivovar STARGOROD, což je nová pobočka charkovského STARGORODU, vyhlášené a známé značky, kde se denně vypije okolo 9 - 10 hl piva a vaří se tam světlá 12%, pšeničná 12,5% a tmavá 13% a někdy výroční speciál. V současné době dozoruje výrobu zajišťovanou ukrajinskými pracovníky český sládek, který má hlavní sídlo v Charkově. Chuť hodnotit nemohu, naposled jsem jej v Charkově pil v roce 2008 a v restauraci bylo denně narváno.
Re: Jsou ještě pekelnější pekla, (Jiří Kaňa, 17.07.2011 17:56) celé vlákno | reagovat
Jojo, Stare Misto (Перша приватна броварня - tedy "pPrvní soukromý pivovar) bylo k sehnání i na Zakarpatí, ve skle i v PET. Něco bylo docela pitelné, něco se nedalo...
Vyhledávání