Komentáře

článku: Velké zklamání z malého piva

Zobrazit všechny komentáře: podle vláken, podle času

Soutěže, (MirEgg, 30.11.2006 12:05) celé vlákno | reagovat
Ještě ten Litovel. On sice byl třetí, před ním na druhém místě skončil dokonce Radegast 12° a na prvním místě Konrad Hell. Bude to asi tím, že se jednalo o kategorii pilsnerů českého typu, takže chvástání Litovle, že "porazil" 440 jiných piv je úsměvné (všechny výsledky jsou na http://www.european-beer-star.com/inhalt/startseite/Gewinner_2006.pdf ). O tom by mohl hovořit, kdyby dostal Grand Prix alespoň ve své kategorii jako se to povedlo třeba polskému pivovaru z Tych na Brewing Awards se svým pivem Tyskie Gronie (výsledky: http://www.brewingawards.org/html/winners2005.html ).
Když už jsme u těch Brewing Awards, je celkem poučné podívat se na výsledky. Zjistíme totiž, že většina českých soutěží jim nemůže sahat ani po kotníky. Pro naznalé: degustují se anonymní vzorky z obchodní sítě (proto asi nevyhrává G a PU - nemohou dodat své lepší neurychlené neředěné pivo), takže jde opravdu jen a pouze o chuť, která se dostane k běžnému zákazníkovi. Na stranu druhou to dává důvod k zamyšlení: proč nevyhrávají česká piva, když si myslíme jak jsou dobrá? (Jedno české bylo stříbrné: Radegast Birell. Hned za Windhoek Light... z Namibie)