úvod
homepage

Komentáře

článku: Něco o CKT a kvalitě piva z nich

 Zobrazit všechny komentáře: podle vláken, podle času

to pivař, (Ondra Koucký, 05.03.2006 14:58) celé vlákno | reagovat
20 °C při spodním kvašení - máš pravdu, některé pivovary u nás kvasí "pouze" při 18 °C (uznávám,20 byla nadsázka)

Infuze - pokud jde jen o to dostat ze sladu extrakt, pak máš 100 % pravdu (ale proč pak utrácet za slad - co třeba kukuřičný hydrolyzát? nebo za pomoci enzymů vařit z nesladovaného ječmene - i to lze), pokud ale chceš získat produkt určitých analytických parametrů, barvy, obsahu reduktonů, organoleptických vlastností... pak je povařování rmutů nenahraditelné.

Jemné mletí - při nadměrném porušení pluch dochází ke značnému uvolňování řady látek, které způsobují cizí chuti piva, snižují jeho senzorickou stabilitu apod.

Pokud je vhodnou cestou co nejvíce luštitelná odrůda ječmene, aby se dalo upustit od dekokce, tak proč se stále šlechtí odrůdy s naopak menší schopností rozluštění zrna? (nově např. Malz, Respekt) - možná by bylo vhodné napsat do Kroměříže, že dělají zbytečnou práci, když šlechtí takovéto odrůdy.

Termokomprese par funguje zhruba tak, že do brýdových par se stříká ostrá vysokotlaká pára za vzniku střednětlaké, která se využije opět k vytápění kotle.

...tuším, že vím od kud vítr fouká - zdá se že máš dost zkušeností z pivovarů především na západ od naší vlasti (možná i z býv. republik SSSR), proto ta infuze - klasický český pivovarský by to snad nemohl ani napsat.
Co ty na systém HGB (v tom užším slova smyslu) - z toho musíš být úplně nadšený.
Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé
Vyhledávání