úvod
homepage

Komentáře

článku: Něco o CKT a kvalitě piva z nich

 Zobrazit všechny komentáře: podle vláken, podle času

to:O.K., (Pivař, 05.03.2006 11:28) celé vlákno | reagovat
Díky za infoo nerezových spilkách,na můj vkus je jich zoufale málo, ale ekonomika je silnější než než naše přání. K tomu hodnocení klasiky ještště jedno negativum. Škodlivost umělého osvětlení na zrak pracovníku v pozdějším věku je nesporný. Jinak k te energii, mam v uších info od jednoho sládka co mi sám od sebe řekl: co provozuji CKT si myslím, že nemám žádnou spotřebu energie v porovnání s klasikou. k
K teplotám 20°cu spodních piv, se vyjadřovat neudu, to je blbost.
Znám pivovary co si ročně přistavěj tak 2-3 CKT se svými zaměstnanci, aby nemusely kupovat za přemrštěné ceny od výrobců. Po cca 10 letech varnu/zvýšení kapacity/, i takhle se dá budovat pivovar. Ale to není u nás.
Infuze atd.- zajímavé téma. vta Bible pro sládky yla psána po válce, sládky co naírali zkušenosti před válko, to jw O.K. na tehdejší dobu. V dnešní době jsou vyšlechtěny ječmeny o něčem jiném, tedy slady jsou lépe rozluštěny.Při jemném šrotování eliminujete ztráty ve varně, které byly hlavní důvod proti infuzi. tak stručně řečeno u světlých piv jsem pro infuzi. Radegast, kladívkový šroták a sladinový filt, to je idealní kombinace , nevim, ale zda to takto využívají.
Vaření za přetlaku max. 102 °C jinak nastanou výrazné neg. změny v chuti piva.

Kodpadní energiive varně. Bohužel nejsem v obraze u Ziemnna a Hupmmanna co tu nedávno postavili, možná to funguje, je to poměrně nové.
Vrátím se k našim varnám v Regentu a Rebelu. Dobrá vůle vyjít vstříc ekologii a výrobci zařizení ma tento výsledek. V těch ekonomizerech co se přihřívá, to vypadá takto:při teplotách vody kolem a více 40°Cv vypadne z vody kámen, teplotní spád se snižuje, rovněž propustnost. Po počátečním nadšení to čistit mechanicky, následuje tvrdá chemie, nakonec se to odstaví jako nerentabilní. Tudíž vyhozené peníze. byl bych rád, kdyby tomu tak v staropramenu a Prazdroji neylo.Jinak si myslím, že dokonalá zařizení v tomto ohledu by stálo více jak nová varna. Spolehlivá úspora se jeví prohnat kondenzační páru z parních varen přes nádrž s vodou třeba na vystírku. /možná kecám, nevim jaká optimální teplota kondenzační vody má jít do výrobníku páry/.
Komprimace brýdových par, co koupili do pivovaru ve Vrchlabí snad nešlo ani minutu, tedy fiasko. Ty prachy za to ych investoval do slunečních kolektorů, nebo lépe bych instaloval v pivovaře s hotelem tepelné čerpadlo.

Reinhatsgebotu rozumím dobře. České pivo, co to je??Parta rádoby odborníků chce zasahovat do výroby, potažmo uzákonit, že kdo chce v Česku dělat pivo bude cvakat jako je to u umělců. Doufám, že se majitele pivovaru nenechaj zblnou, a budou dělat poctivě pivo jak uměj a hlavně prodaj.
Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé
Vyhledávání