úvod
homepage

Zlatý pohár PIVEX - PIVO 2002 vytisknout článek

Přidáno: 11. března 2002  •  Autor: Honza Kočka
průměrné hodnocení Hodnocení: 2,79 hodnotících Hodnotících: 20 počet zobrazení Zobrazeno: 3880x

Minulé pondělí si vítězové převzali Zlaté poháry v předvečer zahájení Mezinárodních potravinářských veletrhů 2002 na Společenském galavečeru veletrhu PIVEX v Interhotelu Voroněž. A o překvapení nebyla nouze.

V kategorii světlý ležák zvítězila značka "Krušovice Imperial" a světlým výčepním pivem roku 2002 se stalo "Starobrno tradiční". Rozhodla o tom dvoukolová anonymní degustace, probíhající v listopadu loňského a únoru letošního roku pod dohledem Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského Praha. Vzorky hodnotilo v každém kole 25 degustátorů a součástí posudku byly laboratorní rozbory.

V kategorii světlý ležák, kde bylo přihlášeno 23 jedenácti- až dvanáctistupňových piv, skončilo na druhém místě pivo "Litovel Premium" a na třetím ležák "Březňák" firmy Drinks Union, a.s. - pivovaru Velké Březno. Mezi 21 desetistupňovými pivy se jako druhé umístilo světlé výčepní "Zubr Classic" a třetí příčku obsadil "Velkopopovický kozel".

Letos se tedy na rozdíl od minulého ročníku, kdy všechny vítězné příčky obsadily moravské pivovary, podařilo uspět ve velkém stylu i zástupcům českého pivovarnictví.

Letos se poprvé udělovaly "Zlaté veletržní certifikáty - PIVEX" dalším pivům, která v obou částech soutěže dosáhla mimořádných výsledků. Za vyrovnanou kvalitu tyto certifikáty získaly značky "Holba Premium", "Braník světlý" od Pražských pivovarů a "Primátor světlý ležák" z Pivovaru Náchod.

Na další ročník si vzhledem k dvouleté periodicitě Pivexu nějaký čas tedy budeme muset počkat. Český konzument však strádat nebude, neboť o své slovo se již hlásí další soutěže.

vytisknout článek Vytisknout článek

Hodnocení článku

Pro hodnocení se nejprve přihlašte.

Celkem 0 komentářů Komentovat
Vyhledávání