úvod
homepage

Nejlépe čepuje plzeňský ležák Pilsner Urquell Erik Jönsson z Norska vytisknout článek

Přidáno: 18. října 2007  •  Autor:
průměrné hodnocení Hodnocení: 0 hodnotících Hodnotících: 0 počet zobrazení Zobrazeno: 2508x
Když na jaře tohoto roku vyhlašovala nadnárodní společnost SAB Miller druhý ročník mezinárodní soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, nikdo netušil, že se „mistrem světa v čepování piva“ stane reprezentant Norska. Připomeňme, že loni nejlépe čepoval Pilsner Urquell zástupce Jihoafrické republiky. České barvy letos v soutěži hájil a mezi velké favority patřil pan Jan Koreis z plzeňské restaurace Na Spilce, který vyhrál národní kolo soutěže a postoupil tak do finále do New Yorku.

Erik Jönsson však zvítězil naprosto zaslouženě a díky svému profesionálnímu vystupování a znalostem nechal ostatní soutěžící za sebou.

Vítěz získal prestižní titul Pilsner Urquell Master Bartender 2007 a bude uveden do síně slávy plzeňského pivovaru společnosti Plzeňský Prazdroj.

„Je to pro mne velká čest, vítězství mne překvapilo, i když jsem se pečlivě připravoval. Favoritem byl jednoznačně český reprezentant. Teoretická část byla velmi náročná a musel jsem velmi dobře zvládnout, jak porotě vysvětlit, v čem je Pilsner Urquell tak jedinečný a odlišný od ostatních piv,“ řekl Erik Jönsson z Norska a doplnil „Už se těším až vystavím trofej do svého výčepu a oslavíme to s přáteli. Čím budeme slavit? Samozřejmě plzeňským ležákem.“

Erik pracuje v pohostinství pouze 5 let, ale již získal značné zkušenosti jako číšník, vedoucí a samozřejmě jako výčepní. Jeho praxe z Austrálie, Kanady, Velké Británie, jeho rodného Švédska a z Norska z něj dělají skutečně mezinárodního vítěze.

Členem mezinárodní poroty byl i pan Václav Berka, starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje.

„Letošní ročník soutěže potvrdil vzrůstající kvalitu soutěže. Více účastníků, více zemí, ale hlavně více znalostí o českém pivu, o značce Pilsner Urquell,“ komentuje průběh soutěže Václav Berka, starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje a člen poroty a dodává: „Nadšení a entusiasmus účastníků z celého světa dokládá, že tato soutěž jednoznačně přispívá k věhlasu českého piva a pivovarnictví.“

Český zástupce v soutěži Jan Koreis komentoval výsledky takto: „Samozřejmě, že jsem pomýšlel na vítězství. Vždyť pivo čepuji v Plzni, Na Spilce, a pivovar mám přímo před nosem, ale musím uznat, že mě velmi překvapila znalost a dovednost všech soutěžících, nejen vítěze. Až teprve tady v New Yorku, na finále soutěže, jsem si uvědomil, že české pivo, plzeňský ležák Pilsner Urquell, je kvalita, kterou obdivují a uznávají na celém světě.“

Dvoudenní soutěž se skládala z teoretické části, ve které účastníci prokazovali svoje znalosti z historie pivovarnictví a výroby piva, a části praktické, ve které soutěžící předvedli „perfektně načepované“ pivo Pilsner Urquell.

Celkem se do soutěže zapojilo více než 1000 účastníků z 15 zemí. (Belgie, Česko, Dánsko, Maďarsko, Finsko, Německo, Řecko, Izrael, Itálie, Norsko, Polsko, Rusko, Švédsko, Jižní Afrika, Velká Británie.) Jedinou podmínkou bylo mít značku Pilsner Urquell na čepu. Vítězové národních kol postoupili do finále, které se konalo ve dnech 13.-14. 10. v New Yorku.

vytisknout článek Vytisknout článek

Hodnocení článku

Pro hodnocení se nejprve přihlašte.

Celkem 0 komentářů Komentovat
Vyhledávání