úvod
homepage

XXL plechovka Gambrinus úspěchem vytisknout článek

Přidáno: 25. září 2007  •  Autor:
průměrné hodnocení Hodnocení: 0 hodnotících Hodnotících: 0 počet zobrazení Zobrazeno: 6983x
Od konce května, kdy byla představena 5litrová XXL plechovka Gambrinus, získala tato značka výrazný podíl na trhu pártysoudků a přispěla k jeho celkovému růstu. V červenci trh pártysoudků vzrostl třikrát oproti dubnu, kdy ještě XXL plechovka nebyla v prodeji. XXL plechovka Gambrinus z portfolia Plzeňského Prazdroje je jediným světlým výčepním pivem v takto velkém balení.

„Mezi dubnem a červencem 2007 vzrostl trh pártysoudků přibližně o 300 %, zatímco vloni v této době byl tento nárůst jen 60 %. Meziročně vzrostly prodeje v tomto sledovaném sezónním období o 147 %; pokud očistíme data o prodeje XXL plechovky Gambrinus, růst by dosáhl „pouze” 20 %,” říká Vladimír Jurina, mluvčí Plzeňského Prazdroje.

Za první tři měsíce prodeje získala XXL plechovka 64% podíl na prodejích piva v 5l balení v České republice. 5litrové balení značky tak našlo své místo na trhu a významným způsobem doplnilo portfolio Plzeňského Prazdroje.

„Podle našich informací zaujalo toto balení spotřebitele netradičním objemem a možností načepovat si pivo sám. Výhodou je u 5litrové plechovky poměr objemu a celkové váhy včetně balení. XXL plechovka tak během prvních tří měsíců prodeje byla společníkem při cestě na dovolenou, na chaty nebo při letním grilování. Podobný zájem očekáváme v dalších měsících, kdy spotřebitelé budou XXL plechovku kupovat ke společným sledováním fotbalu nebo hokeje,“ dodává Vladimír Jurina.

XXL plechovka je nyní k dostání ve většině maloobchodních řetězců a je nabízena i ostatním odběratelům, aby ji zařadili do svého sortimentu. S cenou pod 200 Kč je XXL plechovka cenově zajímavá mj. díky tomu, že se jedná o výčepní pivo oproti většinou takto prodávaným ležákům.

vytisknout článek Vytisknout článek

Hodnocení článku

Pro hodnocení se nejprve přihlašte.

Celkem 0 komentářů Komentovat
Vyhledávání