úvod
homepage

Plzeňský Prazdroj úspěšně prošel opakovanou zkouškou ISO certifikace vytisknout článek

Přidáno: 27. července 2007  •  Autor:
průměrné hodnocení Hodnocení: 0 hodnotících Hodnotících: 0 počet zobrazení Zobrazeno: 6062x
Plzeňský Prazdroj, a. s. získal od renomované společnosti DNV potvrzení platnosti certifikátů ISO. Jako jediná česká pivovarnická společnost vlastní od roku 2004 certifikáty ISO 9001 a ISO 14001. Dokumenty potvrzují, že ve firmě je úspěšně zaveden společný systém řízení kvality a ochrany životního prostředí podle mezinárodních norem ISO.

Platnost certifikátů byla při udělení stanovena na dobu tří let. Jednou za rok ověřují auditoři funkčnost systémů řízení. Letos také uplynula celková doba platnosti původních certifikátů. Pro potvrzení platnosti certifikace ISO podstoupil Plzeňský Prazdroj velmi přísný opakovaný audit renomované firmy DNV. Audit byl proveden současně ve všech českých pivovarech Plzeňského Prazdroje (Plzeň, Radegast, Velké Popovice).

Jan Hlaváček, vrchní sládek Plzeňského Prazdroje, který ve společnosti odpovídá mimo jiné za řízení kvality, je přesvědčen, že opětovná certifikace je dokonce přísnější a složitější než při prvním získání certifikátů ISO. „Na certifikátu doslova stojí, že nesplnění certifikačních podmínek může vést k jeho odebrání. Naše společnost úspěšně procházela každoročním průběžným auditem a obstála i při náročném re-certifikačním auditu začátkem roku 2007. Věřím, že přísná certifikace podle ISO může znamenat pro firmu určitou konkurenční výhodu. Našim zákazníkům a partnerům se můžeme prokázat nejen špičkovou kvalitou výrobků, ale i minimálními dopady do životního prostředí, které způsobujeme při výrobě“.

„Velmi důkladná kontrola, kterou u nás v pivovarech prováděli v prvním čtvrtletí letošního roku auditoři z DNV, prokázala, že splňujeme nejnáročnější normy a že kvalitu i ochranu životního prostředí umíme jako odpovědní výrobci řídit a hlídat na úrovni mezinárodních standardů,“ dodává Jan Hlaváček.

vytisknout článek Vytisknout článek

Hodnocení článku

Pro hodnocení se nejprve přihlašte.

Celkem 0 komentářů Komentovat
Vyhledávání