úvod
homepage

Budějovický Budvar loni vyvezl nejvíce piva ve své historii vytisknout článek

Přidáno: 31. ledna 2007  •  Autor:
průměrné hodnocení Hodnocení: 0 hodnotících Hodnotících: 0 počet zobrazení Zobrazeno: 2950x
V roce 2006 vyvezl Budějovický Budvar, n.p. nejvíce piva ve své historii. Celkem vyvezl do 50 států celého světa 556 000 hektolitrů piva, převážně světlého ležáku Budweiser Budvar. Znamená to meziroční zvýšení exportu o 7%. Budějovický Budvar vyváží pivo prakticky od svého založení v roce 1895. Již v roce 1897 získalo pivo zlatou medaili na výstavě ve Stuttgartu a na konci 19. století se pivo exportovalo například do Benátek, Alexandrie nebo japonského Kóbe. Od roku 1906 se pivo vyrobené v Budějovickém Budvaru prodává i v USA.

„V roce 2006 jsme dosáhli výrazného nárůstu prodeje na našich nejdůležitějších exportních trzích – tedy v Německu, Velké Británii, na Slovensku a v Rakousku. Výsledků si ceníme o to více, že v těchto zemích je mimořádně tvrdá konkurence a poptávka po pivu tam stagnuje nebo dokonce mírně klesá,“ říká Ing. Robert Chrt, obchodní ředitel Budějovického Budvaru.

Prodej v Německu dosáhl hranice 190 000 hl, což znamená meziroční zvýšení o 5%. Výsledky v Německu příznivě ovlivnila změna struktury distribuce přes vlastní dceřinou společnost Budweiser Budvar Importgesellschaft mbH v celém Německu po ukončení sporů s bývalými importéry.

Značka Budweiser Budvar má vynikající jméno ve Spojeném království. Svědčí o tom i její letošní zařazení do prestižního seznamu módních značek „CoolBrands“, jako jediného českého výrobku. Celkem se v Británii prodalo 106 000 hl, což znamená meziroční zvýšení o 11%. Na vynikajícím výsledku v Británii se podílela především vynikající práce dceřiné společnosti Budweiser Budvar UK Limited. Ve Spojeném království došlo loni také k výraznému meziročnímu nárůstu točeného ležáku Budweiser Budvar o 25%. Točený Budweiser Budvar si dnes zákazníci mohou objednat již ve více než 1200 britských restauracích.

Výsledky v Německu a Velké Británii jsou o to cennější, že celková poptávka po pivu tam dlouhodobě pomalu klesá. „Ukazuje se, že naše strategické rozhodnutí prodávat pivo na těchto trzích prostřednictví vlastních dceřiných společností bylo správné,“ říká Petr Samec, PR manažer Budějovického Budvaru.

Na Slovensku, které je třetím nejdůležitějším exportní trhem Budějovického Budvaru, byl dosažen nárůst o 10% (prodej 60 000 hl). Ležák Budweiser Budvar dále posílil svou pozici nejprodávanějšího dováženého prémiového ležáku v Rakousku a s velkým odstupem porazil ostatní česká piva v tomto segmentu trhu. Na náročném Rakouském trhu se prodalo 45 000 hl, což je o 23% více než v roce 2005. Na výsledcích v Rakousku se podílely hlavně změny v systému distribuce zahájené již v roce 2005 a zejména vynikající práce importéra - firmy Kolarik & Buben GmbH. Kolarik & Buben je nejstarším obchodním partnerem Budějovického Budvaru a spolupráce s ním trvá již od roku 1926. Rodina Kolarik vlastní mimo jiné i vyhlášenou vídeňskou restauraci Schweizerhaus (www.schweizerhaus.at) – největší restauraci na světě, která nabízí točený ležák Budweiser Budvar.

Nárůst prodejů byl dosažen i v řadě dalších zemích. Budějovický Budvar vyváží pivo i do velmi exotických zemí – například do Austrálie, na Nový Zéland, do Hong-Kongu nebo do Mongolska.

K nárůstu exportu přispěl také tmavý ležák. V roce 2006 bylo vyvezeno přes 10 000 hektolitrů tohoto typu piva do 13 států. Export tmavého ležáku byl zahájen až v průběhu roku 2005 a byl meziročně téměř 5x vyšší.

Celkový výstav piva v Budějovickém Budvaru v roce 2006 činil 1 151 000 hl. To znamená meziroční zvýšení o 5%. K nárůstu prodejů o 3% došlo i v tuzemsku. Export se na celkové produkci pivovaru podílel ze 48%.

vytisknout článek Vytisknout článek

Hodnocení článku

Pro hodnocení se nejprve přihlašte.

Celkem 0 komentářů Komentovat
Vyhledávání