Čech obsadil šesté místo na mezinárodním Mistrovství v točení prémiového ležáku
Prvenství v soutěži získal belgický reprezentant Bart Deploey, druhé místo obsadila Karissa Vasil z USA a na třetí pozici se umístil Kanaďan Neil Sitka. Výhrou pro vítěze finále byla cesta na jakékoliv místo na světě dle vlastního výběru.
Soutěžící musel v časovém intervalu sedmi minut načepovat a naservírovat odborné porotě dvě točená piva Stella Artois, jeden Hoegaarden a jedno lahvové pivo Leffe. Hodnotila se nejen technická přesnost provedení, ale také prezentace piv a vystupování soutěžícího.„Musím přiznat, že mé ambice směřovaly ke stupňům vítězů, ale s přihlédnutím k velmi těsnému bodovému hodnocení finalistů soutěže pro mě šesté místo znamená velký úspěch,“ říká český reprezentant Filip Hála.
„Skvělé umístění našeho reprezentanta v tak silné konkurenci je důkazem toho, že patříme ke světové špičce nejen ve výrobě piva, ale také ve způsobu jeho čepování, podávání a prezentace,“ říká Michaela Schirmerová, manažerka rozvoje on-trade společnosti Pivovary Staropramen.
Letos změřili v mezinárodním finále mistrovství STELLA ARTOIS WORLD DRAUGHT MASTER, které se konalo 28. října 2004 v Bruselu v Belgii, své schopnosti reprezentanti Austrálie, Belgie, Bulharska, Kanady, Kypru, České republiky, Dubaje, Francie, Gibraltaru, Řecka, Hongkongu, Maďarska, Izraele, Itálie, Japonska, Kazachstánu, Nového Zélandu, Portugalska, Rumunska, Ruska, Singapuru, Španělska, Nizozemí, Ukrajiny a USA.
Více informací o českém mistrovství najdete na www.stella-artois.cz
The Stella Artois® World Draught Master – Základní informace Mezinárodní mistrovství v servírování belgických piv pořádá společnost InBev (dříve Interbrew) již od roku 1997. V této soutěži měří své schopnosti barmani z celého světa. Během soutěže musejí účastníci správně zvládnout celý proces, který zahrnuje načepování tří značek belgických piv – Stella Artois, Hoegaarden a Leffe, a naservírování zákazníkovi. Každé z piv má svůj vlastní rituál čepování a servírování a podává se ve speciální sklenici, která dává vyniknout unikátním charakteristikám piva. Soutěž klade velký důraz na proces čištění sklenice, správnou pozici kohoutku při čepování piva (nesmí se dotýkat piva, pěny ani sklenice), výšku pěny (ne vyšší než dva prsty) a pečlivé ponoření sklenice do studené vody, což má vliv na udržení správné teploty piva. Každý krok bedlivě sleduje a hodnotí odborná porota a za správné zvládnutí techniky přiděluje body. Rozhodujícími kritérii jsou také styl, jakým kandidát pivo prezentuje, a rychlost.
Hodnocení článku
Pro hodnocení se nejprve přihlašte.
Celkem 0 komentářů | Komentovat |